Pomoc

1. Czym jest strona Drogi Pamiętniku?
Strona "Drogi pamiętniku" daje możliwość stworzenia swojego internetowego pamiętnika, w którym oprócz treści mogą pojawić się również zdjęcia. Cenimy sobie Twoją prywatność dlatego jeśli zechcesz to nikt oprócz Ciebie nie będzie widział co w nim piszesz tak jak w prawdziwym pamiętniku.
2. Jak zarejestrować nowe konto?
Aby założyć konto w serwisie "Drogi pamiętniku" należy w górnej belce kliknąć przycisk "Zarejestruj się", a następnie wypełnić swoje dane osobowe, zaakceptować regulamin serwisu i wcisnąć przycisk "Zarejestruj". Na podany przy rejestracji adres e-mail wysłany zostanie mail aktywacyjny. Proszę postępować zgodnie z informacjami zawartymi w nim.
3. Czym różni się profil prywatny od publicznego?
W profilu prywatnym nikt nie będzie widział Twoich danych z wyjątkiem imienia, nie zostanie utworzona strona w której inni użytkownicy będą widzieć Twoje dane. W profilu prywatnym wszystkie Twoje dane zostaną odsłonięte ponadto inni użytkownicy wchodząc na Twój profil będą widzieć Twoje tło.
4. Jak aktywować zarejestrowane konto?
Na podany przy rejestracji adres e-mail wysłany zostanie mail aktywacyjny z instrukcją.
5. Jak się zalogować?
Aby się zalogować należy kliknąć w górnym menu przycisk "Zaloguj się" oraz wypełnić pola E-mail i Hasło.
6. Jak zmienić swoje dane?
Aby zmienić swoje dane osobowe należy się zalogować i kliknąć w górnym menu przycisk "Edycja konta".
7. Nie pamiętam hasła
Jeśli użytkownik zapomniał hasło może wygenerować nowe klikając w górnym menu link "Zaloguj się", a następnie "Nie pamiętam hasła". Po wpisaniu adresu e-mail, podanego przy rejestracji, zostanie wysłany mail z linkiem resetującym hasło.
8. Jak wygenerować nowe hasło?
Jeśli użytkownik chce zmienić swoje hasło należy po zalogowaniu się kliknąć w górnym menu link "Edycja konta" a następnie "Nie pamiętam hasła". Po wpisaniu adresu e-mail, podanego przy rejestracji, zostanie wysłany mail z linkiem resetującym hasło.
9. Jak całkowicie usunąć konto?
Po zalogowaniu się należy kliknąć "Edycja konta", a następnie "Usuń konto". Uwaga! Konto wraz ze wszystkimi wpisami i zdjęciami zostanie bezpowrotnie usunięte.
10. Jak dodać nowy wpis do pamiętnika?
Po zalogowaniu się należy kliknąć "Dodaj nowy wpis" w lewym menu.
11. Jak wyedytować istniejący wpis w pamiętniku?
Z listy wpisów należy wybrać interesujący nas wpis, wejść w niego, a następnie kliknąć "Edytuj wpis" w lewym menu.
12. Jaka jest różnica między wpisem prywatnym, a wpisem publicznym?
Wpisy prywatne są możliwe do przeczytania tylko i wyłącznie przez autora po zalogowaniu się, natomiast wpisy publiczne mogą zostać udostępnione innym użytkownikom internetu (np. poprzez przekazanie adresu wpisu, podzielenie się nim na Facebooku, itp.)
13. Jak opublikować wpis na Facebooku?
Aby opublikować wpis na Facebooku najpierw należy go upublicznić w Edycji wpisu, a następnie kliknąć przycisk "Umieść na Facebooku".
14. Jak szybko wysłać link do wpisu emailem?
Aby szybko wysłać link do wpisu emailem bezpośrednio ze strony należy najpierw go upublicznić w Edycji wpisu, a następnie kliknąć przycisk "Wyślij mailem".
15. Co mogę wprowadzić oprócz tekstu we wpisie?
Wpisy oprócz samej formatowanej treści (pogrubienia, podkreślenia, itp.) mogą zawierać zdjęcia.
16. Jak dodać filmik z youtube do wpisu?
Aby dodać filmik z youtube'a do treści należy po prostu wkleić jego pełny link (nie może to być link ze skracaczy linków, np. youtu.be). Pełny link może wyglądać następująco: http://www.youtube.com/watch?v=jNQXAC9IVRw
17. Jak dodać zdjęcia do wpisu?
Aby dodać zdjęcie należy najpierw wrzucić je do prywatnej biblioteki zdjęć. Aby tego dokonać należy przy wpisywaniu treści wpisu kliknąć przycisk Wstaw/Edytuj obraz z menu tuż pod tytułem wpisu. Po kliknięciu pojawi nam się nowe okno z wyborem zdjęcia (zakładka pierwsza) i z możliwością wgrania nowych zdjęć (zakładka druga). Po wgraniu zdjęcia będzie ono widoczne w pierwszej zakładce. Należy na wybrane zdjęcie kliknąć i wybrać na dole przycisk "Wstaw".
18. Jaka jest maksymalna wielkość zdjęcia?
2 MB.
19. Jakie są dozwolone rozszerzenia zdjęć?
Dozwolone są zdjęcia o rozszerzeniach: GIF, JPG, JPEG i PNG.
20. Ile mogę wrzucić zdjęć?
Póki co nie ma żadnych ograniczeń co do ilości zdjęć. Zdjęcia automatycznie są skalowane do maksymalnej szerokości 490px tak aby mieścił się w szerokości wpisu.
21. Jak wydrukować wpis w piamiętniku?
Aby wydrukować wpis bezpośrednio ze strony należy wybrać interesujący nas wpis z listy wpisów, a następnie kliknąć przycisk "Wydrukuj" z menu po lewej strony.
22. Jak skasować wpis w pamiętniku?
Aby usunąć wpis należy wyedytować interesujący nas wpis oraz kliknąć przycisk "Usuń" w lewym menu.
23. Jak zmienić tło?
Po zalogowaniu się użytkownik ma możliwość zmiany strony "stołu". Suwak z wyborem koloru umieszczony jest w górnym prawym rogu strony.
24. Jak wrzucić własne tło?
Po zalogowaniu należy przejść do strony Edycji konta i tam załadować wybrane zdjęcia. Należy pamiętać, że zdjęcie to musi mieć rozszerzenie jpg oraz nie może być większe niż 2MB.
25. Jak ustawić przypomnienie o nowych wpisach?
Po zalogowaniu się użytkownik ma możliwość ustawienia przypomnienia na dane dni i daną godzinę, o której serwis będzie wysyłał wiadomość email z przypomnieniem o dodaniu nowego wpisu.
26. Jak mogę usunąć powiadomienia mailem o nowych komentarzach w moich wpisach?
Po zalogowaniu się użytkownik może usunąć powiadomienia mailem o nowych komentarzach w swoich wpisach. Aby tego dokonać należy przejść do edycji konta i odznaczyć pole "Powiadamiaj mnie o komentarzach".
27. Drogi pamiętniku na urządzeniach mobilnych
Ze względu na ograniczenia przeglądarek mobilnych strona może w pełni nie działać na niektórych urządzeniach mobilnych i przeglądarkach.
28. Jak dodać wpis poprzez wiadomość email
Istnieje możliwość dodania wpisu poprzez wysłanie wiadomości email na adres prywatny@drogipamietniku.pl (dla wpisu prywatnego) lub publiczny@drogipamietniku.pl (dla wpisu publicznego) przy użyciu adresu, który posłużył do rejestracji w serwisie. Tytuł tej wiadomości będzie tytułem wpisu, natomiast cała treść będzie przekopiowana do wpisu. Proszę nie używać żadnego formatowania w mailu, przekopiowany zostanie goły tekst, wszelkie modyfikacje (pogrubienia, itp.) mogą źle wyświetlać sie potem na stronie. Nie ma możliwości również dodawania linków. Wpis zostanie dodany po maksymalnie 5 minutach.
29. Jak się z wami skontaktować?
Jeśli masz jakieś uwagi lub pomysły jak ulepszyć serwis pisz proszę na adres info@drogipamietniku.pl
Aby zapewnić maksymalny komfort przeglądania ta witryna używa plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na tet temat kliknij poniższy link. Aby ta informacja nie pojawiała się już więcej kliknij przycisk Akceptuję.
tło