the book of goodbye

31.01.2018 06:56:30

... w powietrzu unosił się słodki, kojący zmysły zapach jaśminu. Chociaż była godzina szósta pięćdziesiąt sześć nad ranem, za oknem wciąż panowała nieprzenikniona ciemność. W oddali migotały światła latarni, a gdzieś tam powoli świat zaczynał budzić się do życia ze swojego snu, który powoli dobiegał końca. Zimowe, styczniowe niebo delikatnie rozświetłał księżyc, który zdawał się być tak blisko ziemi, jak nigdy dotąd. Skutkiem szeregu decyzji podjętych na przełomie ostatnich dni, jestem właśnie w tym pokoju, rozkoszując się tym momentem. W zupełności sama nie wiem skąd te pokłady siły, które pozwoliły mi zakończyć relację z - teraz już byłym - narzeczonym, znaleźć sobie pokój, a także odciąć się od całej toksycznej rzeczywistości, która dzisiaj jest już tylko przykrym wspomnieniem. W każdym razie, jak bardzo nie byłabym wdzięczna innym - najbardziej jestem wdzięczna sama sobie. Gdzieś tam, na samym dnie własnej egzystencjalności, dostrzegłam resztki szacunku do własnej osoby.

Budząc się z koszmaru, w mojej głowie kłębią się myśli oraz uczucia świadczące o tym, że chyba jednak trochę jestem smutna. Odczucia te nie są spowodowane tym co miało miejsce, lecz dlatego, że wydarzenia te raz na zawsze zamknęły pewien etap w moim życiu. Etap, w którym były złe, ale również dobre chwile. Nauczyłam się jednak, że życie to tak naprawdę niekończące się rozstania. Przyszedł najwyższy czas, aby pożegnać osobę, jaką byłam oraz przeszłość w której żyłam. W ostateczności, koniec końców, i tak zostajemy tylko ze samym sobą. I chociaż to jeden z najgłupszych banałów, jakie przyjdzie nam usłyszeć przez wiele lat, czasem trzeba całego życia, aby to zrozumieć. Chciałabym znaleźć jakąś mądrą, poruszającą serce puentę - i chyba znalazłam..

Żegnaj.

... a później nastał świt.

Mrs N.

Aby zapewnić maksymalny komfort przeglądania ta witryna używa plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na tet temat kliknij poniższy link. Aby ta informacja nie pojawiała się już więcej kliknij przycisk Akceptuję.
tło