Książka.

20.01.2018 21:15:59

Nie macie wrażenia, że każdy człowiek jest jak książka?

Ale taka z pustym marginesem, pozostawionym na Nasze notatki podczas jej czytania. Książka, która nie posiada rozdziałów, numeracji stron ani nie jest podzielona na części. Nie wiem jak Wy, ale nie lubię przerywać czytania w połowie rozdziału, jak więc przerwać czytanie książki, która ich nie posiada? Jak zapamiętać gdzie skończyło się czytać, o czym mówił ostatni wątek? Jak odnaleźć ostatnio odwiedzoną stronę skoro...ich nie ma? Książka, która po otwarciu w miejscu, do którego jeszcze nie doszliśmy, okazuje się być pusta. Dlaczego? Bo jeszcze nie poznaliśmy człowieka na tym etapie, bo jeszcze nie było Nam dane dojść do tego "rozdziału", bo pomiędzy jest Czas, który pełni rolę narratora i zmienia bieg zdarzeń w zależności od kaprysu? Jesteśmy jak książki, których strony uzupełniają się każdego dnia, zmieniają zapiski, weryfikują je. Margines wciąż pozostaje zapisany Naszymi słowami, refleksjami, odczuciami. Tego nie zmieni nikt, nawet narrator, za to uświadomił mi, że mogę być całkiem interesującą książką.

Realistka .

Komentarze:
3. Prisoner of the mind 19:21:04 27.01.2018
Podoba mi się ten wpis. Bardzo trafne porównanie, które daje do myślenia. Uświadamia, że to my jesteśmy panami własnego losu i tylko od nas zależy, jak się potoczy nasze życie. Nikt go za nas nie przeżyje.
2. Daniel Makarewicz 02:41:26 21.01.2018
Bardzo ładne.
1. Daniel Makarewicz 02:41:21 21.01.2018
Bardzo ładne.
Aby zapewnić maksymalny komfort przeglądania ta witryna używa plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na tet temat kliknij poniższy link. Aby ta informacja nie pojawiała się już więcej kliknij przycisk Akceptuję.
tło