Alzheimer

14.03.2018 00:47:03

Kilka dni temu rozmawiałam z moją sąsiadką. Opowiedziała mi o swojej sytuacji w domu i swoim mężu, który choruje na Alzheimera. Zdjagnozowano u niego tą ciężką i straszną chorobę ok. trzech lat temu i jest już z nim bardzo źle. Nie pamięta w ogóle swojej żony, dzieci, wnuków. Nie pamięta jak się nazywa, że np. przed chwilą jadł ... Sytuacja jest na tyle poważna i ciężka, że np. załatwi się, w pampersa, bo nie wie(nie pamięta) jak skorzystać z toalety, potem go zdejmuje i rozmazuje wszystko po ścianach i łóżku...Takich sytuacji jest więcej i trudno o nich pisać bez poruszenia i współczucia dla tej rodziny. Często nie chce się przebrać i dać umyć. Przez chorobę ten pan wcale nic nie mówi, tak jak by zapomiał jak to się robi. Minęło trochę czasu jak rozmawiałam z tą kobietką ale ciągle myślę o tym jak by im pomóc. Przez chorobę swojego męża, bezradności i częstym brakiem pieniędzy, sama dostała silnej depresji. Skarżyła się,że ich jedynym dochodem jest ok. ...1500zł ręty jej męża z czego większość pochłaniają Jego leki, pampersy i reszta rzeczy do codziennej chigieny. Często nie starcza Jej na jedzenie. Niechce też, oddać Go, do żadnego chospicjum bo martwi się, że nie będzie miał dobrej opieki, poza tym są bardzo daleko od ich miejscowości i nie mogłaby przy nim być i często go odwiedzać. Niema co ukrywać również faktu, że koszt takiego chospicjum jest bardzo wysoki.

Chciałabym pomóc jakoś tej rodzinie ale sama niewiem jak bo potrzebne jest im wszystko, a sama nie mam za wiele :'-( . Może ktoś z Was ma jakiś pomysł i doradzi jak Im pomóc.

~ nika~

Aby zapewnić maksymalny komfort przeglądania ta witryna używa plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na tet temat kliknij poniższy link. Aby ta informacja nie pojawiała się już więcej kliknij przycisk Akceptuję.
tło