Czego się boisz?

19.11.2017 21:40:57

Pytanie to usłyszałam oglądając jeden z filmów Michała Sikorskiego. Ten kanał zawsze zmusza mnie mimowolnie do refleksji nad sobą, swoim życiem i otoczeniem. "Czego się boisz?"

Na dzień dzisiejszy myślę, że wysiłku. Bólu. Niepewności. Braku możliwości zaplanowania co zrobić w danej sytuacji, co odpowiedzieć. Jak zareagować. Rozplanować sytuację w razie niepowodzenia. Co prawda staram się robić to coraz mniej, zaczynając od drobnych sytuacji, jak pójście do biblioteki czy sklepu, poproszenie o coś. Takie krótkie sytuacje w życiu codziennym. Jednak kiedy przychodzi jakaś dłuższa wymiana zdań, stresująca albo niespodziewana sytuacja? Zapewne stałabym jak wryta nie mogąc nic wykrztusić, albo bąknęłabym coś głupiego, bez sensu.

Czego się jeszcze boję? Hmm.. Samotności, zdecydowanie samotności. Może zabrzmię jak hipokryta, skoro jestem introwertykiem i często uciekam od innych. Ale bardzo cenię ludzi, którzy mimo wszystko są ze mną blisko. Jeśli kiedykolwiek wyciągnęłabym rękę wołając o pomoc, pomogli by. Wiem, że w razie problemów zamknęłabym się i sama starała rozwiązywać swoje problemy, ale ta świadomość niesamowicie pomaga. Czy to własnie nazywa się zaufaniem? Sama do końca jeszcze nie wiem, czy dobrze rozumiem to słowo. Ale wiem, że komuś ufam. Przynajmniej do jednej osoby mam stu procentowe zaufanie. Chociaż w sumie to do dwóch. Do mojej siostry i mojej mamy. Chociaż tą drugą czasami traktuję jak młodszą siostrę. Dla jedynaka bardzo miłe uczucie.

Czy ktoś tu zebrany również boi się igieł? Ten lęk jest bardziej przyziemny, ale mówię wam, strzykawki to zło. Czyste zło. Wbijają się w ciało i wysysają caluśką krew. Swoją drogą, skąd ci ludzie wiedzą jak głęboko wbić? Przecież ta żyła może być głębiej albo bardziej z wierzchu, to że widzi ją pod skórą, nie oznacza że ona tam jest faktycznie. A co jeśli to jakaś iluzja optyczna?

Muolen ♥

Aby zapewnić maksymalny komfort przeglądania ta witryna używa plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na tet temat kliknij poniższy link. Aby ta informacja nie pojawiała się już więcej kliknij przycisk Akceptuję.
tło