Dorotka

21.03.2018 22:38:05

Tak brzmią płynące z serca matki słowa:

"Głupia suko, odjeb się ode mnie i nie pisz do mnie" "mam Cię w dupie" "A córki wiem, że nie mam od kiedy stała się lesbijką" "Ty jebana kurwo, pierdolona lesbijko".

Dzień nie zapowiadał się źle. Mam teraz rekolekcje, na które nie uczęszczam. Cieszę się, bo mam chwilę, żeby odetchnąć. Wstałam, zrobiłam kawę, zapaliłam papierosa. Do momentu, w którym moja babcia nie zaburzyła mojego spokoju. "Wypierdalaj do kościoła" Nie robię nic wbrew sobie, więc na pewno nie będę siedziała w kościelnej ławce.. nie wierząc w Boga. Odpowiedziałam w podobny sposób. Po chwili dostałam telefon od Ciebie, w którym zostałam zwyzywana, poniżona i zeszmacona. Postanowiłam nie być dłużna. Powiedziałam babci o Twoich kłamstwach. Nie sądziłaś, że dowie się, że piłaś? W melinie, w której staczałaś się okrągłe 14 lat? Z której wyciągałam Cię parę tygodni temu? Nie sądziłaś, że powiem jak na nią gadałaś za jej plecami? Różnimy się tym, że wszystko, co mówię babci, czyli to co myślę, mówię prosto w oczy. Powiedzialam, wszystko. Co teraz zrobisz? Oczywiście, że się nie przyznasz. Zatracasz się w kłamstwach, nie umiesz się obronić. Dlatego nazywasz mnie kurwą. Bezpodstawnie, bo zabrakło Ci języka w gębie. Miałaś być przyjaciółką, dałam Ci szansę, kolejna zresztą. Miałaś być mamą, wspierać mnie, pomagać mi. Tyle Ci pomogłam, jako jedyna z rodziny bezinteresownie. Dobrze wiesz jak byłam tępiona w domu za to, że mam dziewczynę. Sama przyznałaś mi się, że też miałaś. Tyle razy mówiłaś, że cieszysz się moim szczęściem. Poznałaś ją. Polubiłaś. Życzyłaś jak najlepiej. A TERAZ CO? A teraz pokazałaś, jaka jesteś naprawdę. Ja już nie płacze, nie jesteś tego warta. Sama poniesiesz konsekwencje swoich czynów i słów. Całe życie Cię nie było, teraz też nie będę tęsknić. Ktoś Ci musi pomóc. Uwolnić się od fałszu, kłamstw, hipokryzji. Nauczyć się żyć bez alkoholu, toksycznych ludzi, krzywdzenia innych. Porusze niebo i ziemię, żeby Cię zapomnieć. Co będzie z Tobą? Zostaniesz sama, jak palec. Nie masz nikogo. Nie będę Ci życzyć jak najgorzej, życzę Ci po prostu, żebyś kiedykolwiek się nauczyła. Zmądrzejesz kiedyś? Dorotka.

Xyz

Komentarze:
1. Realistka . 13:08:32 22.03.2018
Przykro czyta się takie słowa, zwłaszcza gdy słyszysz je od kogoś bliskiego, właściwie najbliższego bo ona dała Ci życie, a teraz odbiera Ci do niego prawo. Nie każda matka ma w sobie tyle miłości by potrafić obdarować nią swoich bliskich. Wiem jak to jest zawodzić się raz po raz na własnej matce, która nie widzi winy w sobie tylko w całym swoim otoczeniu, a najchętniej w swoich dzieciach. Powiedziałam sobie kiedyś, że nigdy nie będę popełniać błędów swojej matki kiedy sama nią będę. Teraz mam córkę i chcę być dla niej najlepszą mamą na świecie i mieć świadomość, że od swojej matki jestem lepsza. Żyj chwilą i postaw sobie podobny cel: być lepszą od niej i dąż do niego, niezależnie od tego czy przy Twoim boku będzie Twój partner czy partnerka.
Aby zapewnić maksymalny komfort przeglądania ta witryna używa plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na tet temat kliknij poniższy link. Aby ta informacja nie pojawiała się już więcej kliknij przycisk Akceptuję.
tło