15 stycznia 2018

09.01.2018 18:03:04

Drogi pamiętniku,

od jakiegoś czasu mój ojczym dziwnie się zachowuje w stosunku do mnie. Wiem, że nie jest to normalne zachowanie, ale boję się protestować, bo bywa agresywny. 3 dni temu przyszedł do mnie do pokoju i zaczął mnie dotykać. Takie zachowanie powtarza się już czwarty albo piąty raz, zawsze wtedy kiedy mama jest w pracy. Andrzej częściej jest w domu, niż mama, zazwyczaj wtedy kiedy ja też w nim jestem.

Zaczęło się niewinnie jakiś czas temu, od żartów na temat mojego wyglądu, że ja taka ładna, że gdyby był młodszy i nie był z moją mamą to by do mnie zarywał, czy też, że mój przyszły chłopak będzie miał szczęście, bo mam spore piersi. Ostatnio jednak to wszystko wymknęło się spod kontroli. Andrzej zaczyna regularnie przychodzić i dotykać moich miejsc intymnych oraz moich piersi. Strasznie dziwnie się przy tym zachowuje. Wydaje się być aż nadto podniecony. Boję się go za każdym razem gdy wejdzie do mojego pokoju. Wiem, że powinnam o tym komuś powiedzieć, ale wiem, że nikt mi nie uwierzy.

Muszę już kończyć, bo umówiłam się z moją przyjaciółką Adą.

________________________________________________________________________________________________________________________________

MOLESTOWANIE SEKSUALNE:

Jest przejawem dyskryminacji ze względu na płeć. Na molestowanie seksualne może składać się nie tylko niepożądany kontakt fizyczny, niechciany dotyk, „obmacywanie”, ale również dręczenie wypowiedziami, stwierdzeniami, bądź niestosownymi uwagami o charakterze seksualnym lub odnoszącymi się do płci.

...

W PRZYPADKU WĄTPLIWOŚCI CZY DANE ZACHOWANIE JEST MOLESTOWANIEM WARTO ZASTANOWIĆ SIĘ CZY:

1. czy zachowanie to odnosi się do płci lub seksualności ?

2. czy może być odebrane jako upokarzające, obraźliwe lub naruszające godność

3. czy dochodzi do niego wbrew woli odbiorcy ?

Anna Bielska

Aby zapewnić maksymalny komfort przeglądania ta witryna używa plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na tet temat kliknij poniższy link. Aby ta informacja nie pojawiała się już więcej kliknij przycisk Akceptuję.
tło