30 marca 2018

09.01.2018 21:20:05

Staram się nie myśleć o tym, co zaszło w ostatnim tygodniu. Andrzej wyjechał na konferencję i nie będzie go do następnego weekendu. Kamień spadł mi z serca, gdy się o tym dowiedziałam. Boję się przebywać we własnym domu. Czuję jak powoli zamykam się w sobie. Nawet nie mam ochoty wychodzić do ludzi. Wczoraj mama wróciła z pracy i widziała, że płaczę. Spytała co się stało. Skłamałam, że pokłóciłam się z Adą i bardzo to przeżywam. Mama przytuliła mnie i powiedziała, że zawsze mogę na nią liczyć.No ciekawe co by powiedziałą gdyby znała prawdziwy powód mojego płaczu.

________________________________________________________________________________________________________________________________

OBJAWY WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO DZIECI:

1.Dziecko unika któregoś członka rodziny bądź kontaktu z innym dorosłym

2.Próbuje powiedzieć o zdarzeniu niebezpośrednio (np. wspomina, że ktoś chciał, żeby dochowało tajemnicy)

3.Opisuje zachowania osoby dorosłej wskazujące na to, że ta osoba próbowała je uwieść

4.Dziecko jest przygnębione i wycofane, ma problemy ze snem

5.Skarży się na dolegliwości fizyczne, które nie mają medycznego potwierdzenia

6.Przejawia dolegliwości mogące wskazywać na wykorzystywanie, np. ból w okolicach genitaliów czy odbytu

7.Nagle zaczyna mieć problemy związane ze szkołą – nie chce do niej chodzić, ma problemy z koncentracją uwagi czy z nauką

8.Zaczyna zachowywać się agresywnie

9,.Przejawia nietypowe zachowania seksualne (np. publiczna masturbacja czy wypowiadanie się o seksie w dziwny sposób, inaczej niż do tej pory, wykazuje wiedzę seksualną nieadekwatną do wieku)

Anna Bielska

Aby zapewnić maksymalny komfort przeglądania ta witryna używa plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na tet temat kliknij poniższy link. Aby ta informacja nie pojawiała się już więcej kliknij przycisk Akceptuję.
tło